1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Молодість і здоров'я завдяки вітамінам 

youth_and_health  Бути молодим – це значить мати молоді клітини організму. Справа в тому, що здорові клітини  завжди молоді. І навпаки, якщо клітини пошкоджуються, вони стають хворими і старіють. З повним руйнуванням вони гинуть. По ступені здоровя клітин молоді люди і відрізняються від людей похилого віку.

 Але пошкоджені клітини тіла можно відремонтувати. В цьому відношенні людина має перевагу від більшості тварин, у яких клітини піддаються лікуванню лише в обмеженій ступені і які тому й живуть порівняно недовго. Люди ж можуть жити до 150 років, як доказали вчені за допомогою вирощування культур людських клітин в живильному середовищі. Їх висновок заключається в тому, що людина , яка в 50 років виглядає  на 50, сама винна в цьому. Виглядати в 50 років  на 35 або в 60 років на 45 зовсім неважко.

Клітини нашого тіла діляться на протязі життя приблизно 50 разів. Хворі і пошкоджені клітини діляться частіше, і процес старіння, таким чином, йде швидше. Звідси випливає, що головне для омолодження – забезпечити клітинам максимальний термін життя.

Першим кроком до омолодження повинен стати вітамін Е, який забезпечить підтримку маслянисто-вологої консистенції клітин тіла і захищає вітамін А і каротини.

 Як забезпечити клітинам організму довге життя?

 Клітини повинні постійно захищатися від вірусів, бактерій, інших мікроорганізмів, ядів, шкідливих речовин і вільних радикалів. Ця постійна боротьба допомагає нам залишатися здоровими і міцними. Але молодість зберегти буде важко, якщо навколишнє середовище стає агресивнішим.

 Спочатку ворог накидається на захисну мембрану клітин, потім проникає всередину і нападає на клітинне ядро, яке складається з нуклеїнових кислот. Для вільних радикалів ці білкові речовини являються дуже смачними речовинами.

 Клітинна мембрана складається переважно із холестерину і фосфоліпідів. Вона маслянисто-волога, і жирні кислоти, які містяться в ній, легко окислюються вільними радикалами, точно так само, як згіркла олія. Окисленню жирних кислот сприяють ультрафіолетові промені, які ми отримуємо, наприклад, під час засмаги.

 Першим кроком до омолодження повинен стати захист клітинних мембран від вільних радикалів. Особливу роль при цьому відіграє вітамін Е, який спеціалізується  на захисті жирних і маслянистих речовин. Столова ложка рослинної олії зранку допоможе на протязі доби підтримати в здоровому стані маслянисто-вологе середовище клітинних мембран в 70- 100 трильйонів клітин нашого тіла. Крім того вітамін Е захищає каротини ( провітаміни, попередники вітаміну А ), які в свою чергу, підсилюють оборону клітин. Чим більше каротинів накопичено в захисних оболонках клітин і всередині їх, тим краще захищена клітина. Іншими виключно активними захисними факторами клітин являються вітамін С і селен.

 Сучасні вчені, які вивчають обмін речовин,  радять разом зі столовою ложкою рослинної олії щодня приймати пивні дріжджі, які містять багато селену. Тільки таким шляхом в клітинних мембранах можуть утворюватись захисні молекули, які мають назву – глютатіонпероксидаза.

 Мікроелемент селен, який дуже рідко зустрічається в їжі, являється ядром цього фантастичного ферменту омолодження. Вітамін С (в свіжих фруктах) захищає цей фермент. За допомогою рослинної олії.  Пивних дріжджів і свіжих фруктів кожна клітина стає непереборним бастіоном для вільних радикалів,вірусів, бактерій і інших мікроорганізмів.

 Ці захисні речовини особливо концентруються в зобній залозі, яка представляє собою штаб-квартиру вашої імунної системи.

 Щоб знову розквітнути, щоб до нас вернулись життєрадістність і молодість, потрібно допомогти своєму обміну речовин в ремонті пошкоджених клітинних ядер. Тобто треба забезпечити уражену  клітину свіжими нуклеїновими кислотами. Ці речовини містяться головним чином в усіх ростках, насіннях, горіхах, кісточкових плодах, а також в горосі і фасолі. Тому корисно перекушувати на протязі дня насінням соняшника, горіхами, каштанами, миндалем або фісташками. Якщо, крім  цього,правильно і повноцінно харчуватися,то відновлюються всі клітини  організму. Внаслідок цього покращується самопочуття, ми виглядаємо більш свіжо і молодо.

 За матеріалами самої популярної на Заході книги про складові клітинного харчування: Клаус Обербайль "Вітаміни Цілителі"

 На що потрібно звернути увагу.

 Щодо вітаміну А:

 Лише 40% каротинів ( попередників вітаміну А)  виділяються в кишківнику із харчової маси. З цих вільних каротинів часто лише половина перетворюється у вітамін А внаслідок  нестачі жовчних солей, ферментів або інших важливих допоміжних речовин.

Чим повноцінніше харчування, тим більше молекул вітаміну А поступає в кров і направляється до клітин тіла. Тому засвоєння вітаміну А в процесі обміну речовин – строго індивідуальний процес.

 Щодо вітаміну С:

 Овочі і фрукти, головні поставщики вітаміну С, бажано їсти в сирому вигляді. Чим довше вони зберігаються, тим менше в них концентрація аскорбінової кислоти.

 При зберіганні або переробці, особливо при нагріванні, втрачається значна частина вітаміну С.

 Щодо вітаміну Е:

 Якщо говорити про альфа-токоферол, найбільш важливим для нашого здоров’я вітаміні Е, то головними його поставщиками є рослинні олії, насіння, горіхи і , в меншій мірі, маргарин, так як його токофероли приблизно на чверть менш ефективні. Нерафінована олія містить значно більше вітаміну Е, чим рафінована олія, в якій при рафінуванні знищено до 2/3 частин вітаміну. Хоча токофероли витримують нагрівання до 200 градусів, при повторному нагріванні( наприклад при смаженні) втрачають більшу частину вітаміну.

 Ще потрібно не забувати про те, що тепер  в рослинах немає достатньо вітамінів і мікроелементів через інтенсивну експлуатацію грунтів і застосування добрив і хімікатів.

 Зважаючи на вищевказане  потрібні харчові рослинні добавки для поповнення організму вітамінами і мінералами: Шизандра  Плюс, Мультивітамінний комплекс формула 2, Протеїновий коктейль формула 1, Гербалайфлайн, РоузОкс.